Hizmetlerimiz

Kişisel Verilerin Korunması Hizmeti

Elektronik dönüşümün, ticaret, sanayi ve sosyal alanlara hakim olduğu günümüz dünyasında bilgiye sahip olmak kadar önem arz eden, bilgiyi korumaktır. Şirketimiz konusunda uzman kadrosuyla, Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri Denetim alanlarında şirket süreçlerinin hedeflendiği gibi işlemesine yardımcı olarak müşterilerine Kişisel Verilerin Korunması ve Verbis kaydı konusunda danışmanlık ve denetim hizmetleri vermektedir.

07.04.2016 tarihinde yürürlüğe giren 6698 numaralı Kişisel Verilerin Korunması (KVK) Kanunu’nda yer alan usul ve esaslara uyum sağlamayan şirketler için ciddi hapis ve para cezaları söz konusudur. Verinin kaydedilmesi, işlenmesi, aktarılması ve yok edilmesi ile ilgili yasaya uymamanın cezası 1 – 6 yıl arası hapis, kanunda belirlenen yükümlülüklerin yerine getirilmemesinin karşılığı ise 5.000 – 1.000.000 TL arası para cezası olabilmektedir. Şirketlerin bir an önce durumu ciddiye alıp, kanuna uyum ile ilgili çalışmalarını tamamlamaları gerekmektedir.

ATL Denetim olarak bu kapsamda sunduğumuz hizmetler aşağıda yer almaktadır.

  • KVK Yönetim Sisteminin şirket adına kurulum çalışmalarının yapılması,
  • KVK Yönetim Sisteminin kurulmasına destek olunması ve danışmanlık verilmesi,
  • Kurulan KVK Yönetim Sisteminin olgunluğunun test edilme çalışmalarının yapılması,
  • KVK Yönetim Sistemleri ile ilgili olarak denetimler yaparak eksiklerin belirlenmesi ve raporlanması.

Şirketimiz bu alanda uzman kadrosuyla KVK Yönetim Sistemleri ve Verbis kaydı ile ilgili uçtan uca danışmanlık vererek, tüm sürecin sağlıklı yönetilmesine katkıda bulunmaktadır.

Adres

Acıbadem Mah. Çeçen Sok. Akasya AVM Kent Etabı
No:25 B1 Blok K:5 D:64 Üsküdar / İstanbul